facebook

Uprawy i zwierzęta ubezpieczysz na poczcie!

29/09/2017
0 komentarzy

Agro Ubezpieczenia, czyli polisy dla rolników będzie można wykupić w 1500 placówkach Poczty Polskiej. Jest to efekt porozumienia Poczty z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, do której należy prawie połowa udziałów w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych.

Na dzień dzisiejszy polscy rolnicy ubezpieczają budynki gospodarskie oraz nabywają polisy ubezpieczenia OC ponieważ są to ubezpieczenia obowiązkowe. Około 40% rolników ubezpiecza maszyny i sprzęt, ok. 10% uprawy, a tylko 5-8% decyduje się na ubezpieczenie żywego inwentarza. Ma się to zmienić za sprawą Agro Ubezpieczeń dostępnych w placówkach Poczty Polskiej.

Poczta Polska dysponuje największą w kraju siecią dystrybucji – przynajmniej jedna placówka pocztowa znajduje się w każdej gminie (4,3 tys. placówek w całej Polsce), również w miejscowościach gdzie nie ma oddziałów żadnych instytucji finansowych.  Ułatwiona dostępność połączona z akcją promocyjną przeprowadzoną za pośrednictwem 23 tys. listonoszy oraz 280 placówek terenowych KRUS, ma zachęcić rolników do ubezpieczania upraw oraz żywego inwentarza. Zachęcić mają także dopłaty państwowe sięgające 65% składki oraz dedykowane do potrzeb rolników, specjalne pakiety ubezpieczeń.

Wprowadzenie ubezpieczeń dla rolników w placówkach pocztowych jest również jednym z narzędzi przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu terenów peryferyjnych. W urzędach pocztowych będzie można wykupić obowiązkowe ubezpieczenia budynków i OC, ubezpieczenia upraw i żywego inwentarza, agrocasco dla maszyn rolniczych, czy kompleksową ochronę życia i mienia.  

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz