facebook

Konsultacje na temat dopłat bezpośrednich dotyczących zazieleniania.

06/02/2016
0 komentarzy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że do 8 marca 2016 r. Komisja Europejska prowadzi konsultacje publiczne w zakresie wymiany doświadczeń po pierwszym roku wdrażania praktyk zazielenienia dotyczących systemu płatności bezpośrednich.

Konsultacje skierowane są głównie do rolników i organizacji rolniczych. Komisji Europejskiej szczególnie zależy na opiniach dotyczących kwestii takich jak: wpływ zazielenienia na równe warunki konkurencji i potencjał produkcyjny gospodarstw w Unii Europejskiej, możliwość uproszczenia zazielenienia oraz zmniejszenia obciążeń administracyjnych z nim związanych, a także efekty wdrażania zazielenienia. Wszyscy zaintereswoani  mają możliwość wypełnienia ankiety umieszczonej na stronie Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod poniższymi linkami:

http://ec.europa.eu/agriculture/consultations/greening/2015_en.htm.

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/greening-first-year?surveylanguage=en

Z zapowiedzi Phila Hogana, Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, wyniki konsultacji będą wzięte pod uwagę podczas mającego wkrótce nastąpić przeglądu zazielenienia. Efektem przeglądu może być zmiana przepisów w tym zakresie. Z tego względu warto wyrazić swoją opinię na temat wymogów zazielenienia. Kwestionariusz jest dostępny również w języku polskim.

Resort Rolnictwa zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach.

(pl)

na podstawie informacji MRiRW

fot. agrobrand

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz