facebook

Minister Rolnictwa spotkał się z Ambasadorem Senegalu.

04/02/2016
0 komentarzy

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dzisiaj z Khaly'm Adamem Ndoura - Ambasadorem Republiki Senegalu w Polsce. Spotkanie miało na celu omówienie bieżących kwestii w relacjach dwustronnych.

Minister wyraził nadzieję, że współpraca polsko-senegalska będzie intensyfikowana, dodał również, że strona polska chętnie podzieli się  doświadczeniami dotyczącymi modernizacji i mechanizacji rolnictwa.

W ciągu ostatnich 26 lat Polska sama przeszła trudną i nie usłaną różami drogę i poczyniła ogromny postęp w rozwoju rolnictwa, zbliżając się znacznie do zachodnich wzorców.

Zapewnił, że Polska ma może zaoferować na dobrych warunkach sprzęt i maszyny rolnicze dostosowane do warunków i potrzeb parterów senegalskich. 

Minister wystowsował zaproszemnie dla senegalskich partnerów na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, czyli na jednej z największych w Polsce imprez prezentujących sprzęt, produkty i usługi dla rolnictwa.

Pojawiła się również prośba polskiego resortu rolnictwa do strony senegalskiej o jak najszybsze zakończenie prac nad procedurami uzgadniania w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego.

Strona senegalska potwierdziła zainteresowanie polskim wsparciem w dla modernizacji senegalskiego sektora rolnego, szczególnie zakupem maszyn i urządzeń rolniczych informując zarazem, że już wkrótce przekaże listę potrzeb w zakresie planowanej modernizacji i mechanizacji senegalskiego rolnictwa.

Spotkanie podsumowano obustronną chęcią działań zmierzających do wypracowania porozumienia o współpracy dotyczącej rolnictwa w obu krajach. Minister Krzysztof Jurgiel wystosował zaproszenie dla Ministra Rolnictwa Senegalu do złożenia wizyty w Polsce.

(pl) 

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz