facebook

Nowe rejestracje ciągników w październiku

18/10/2017
0 komentarzy

W październiku sprzedaż ciągników wzrosła w stosunku do poprzedniego miesiąca. Zarejestrowano 2010 nowych i 368 importowanych maszyn.

Jak mówi Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob odpowiedzialnej za przygotowanie raportu sprzedaży: Na pierwszy rzut oka widać, że rynek w pierwszych 10. dniach października wrócił na właściwe tory. 210 sztuk w żaden sposób nie zaskakuje, jak chociażby końcowy wynik rejestracji nowych ciągników we wrześniu 2017 roku […]. Warto zauważyć, że również liczba rejestracji na firmy wróciła do normy, bo 28% ciągników ze wspomnianych 210 sztuk zostało zarejestrowanych na różne podmioty gospodarcze. Reasumując, czy uda się zamknąć miesiąc sprzedażą ponad 1000 nowych maszyn, podobnie jak we wrześniu? Trudno powiedzieć, ale jak już rynek niejednokrotnie pokazał, każdy miesiąc może nas czymś zaskoczyć.

Ciągniki nowe

Według raportów na czele stawki rejestrowanych w październiku ciągników uplasował się New Holland z 34 nowymi rejestracjami. Drugie miejsce należy do marki John Deere z 29 maszynami.  Trzecie miejsce zaś przypadło czeskiemu Zetorowi z 25 ciągnikami. Zaraz za podium uplasowała się Kubota (24 rejestracje) oraz Deutz-Fahr (23 rejestracje). Najmniej nowych rejestracji dokonano w województwach pomorskim i lubuskim. Natomiast najwięcej nowych ciągników pojawiło się na Mazowszu i w Wielkopolsce.

Ciągniki używane

Najchętniej kupowany we wrześniu Massey Ferguson ustąpił miejsca marce Jon Deere.  W pierwszej dekadzie października sprowadzono do kraju aż 54 ciągniki tej marki. Massey Ferguson uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 49 rejestracji. Na 3 miejscu mamy Renaulta i 39 jego maszyn.

Najpopularniejsze modele

Między 1, a 10 października najchętniej wybieranym modelem był New Holland TD 5.85 (8 sztuk). Na drugim miejscu uplasował się Major 80 od Zetora (7 sztuk), a na ostatnim ex aequo Case IH MAXXUM 125 i Kubota M5091. 

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz