facebook

TYM - koreańskie ciągniki dla polskiego rolnika.

01/02/2016
0 komentarzy

TYM (TongYangMoolsan) to powstała w 1951 roku firma, która od początku swojego istnienia zajmuje się produkcją sprzętu rolniczego.

Lata największego wzrostu TYM odnotowała w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych mając znaczący udział w rozwoju koreańskiej gospodarki. 

Podczas tegorocznych targów Polagra-Premiery zwiadzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą ciągników rolniczych koreańskiego producenta TYM. To mało znane na naszym rynku przedsiębiorstwo na początku XXI wieku dołączyło do światowej czołówki producentów ciągników, inaugurując działalność nowoczesnego działu badawczo-rozwojowego oraz wdrażając procedury zarządzania poświadczane certyfikatami ISO9002, ISO9001 oraz ISO14001.

 


Firma TYM produkuje ok. 15000 maszyn rocznie. Na początku swej działalności dostarczała głównie ciągniki innym producentom w formule OEM, jednakże od początku XXI wieku zainaugurowała sprzedaż pod własną marką.


Głównymi rynkami zbytu to Stany Zjednoczone (tam też funkcjonuje montownia maszyn TYM) oraz Kanada i Australia.


W 2006 roku koncern TYM rozpoczął sprzedaż w Europie, stanowiącej najbardziej wymagający rynek dla producentów sprzętu rolniczego. Na początek skupił się na rynku niemieckim. Obecnie ciągniki TYM można nabyć w Niemczech, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz w Czechach.

W Polsce marka pojawiła się po raz pierwszy w roku 2009. 
Produkty TYM charakteryzuje nowoczesny design, sprawdzone rozwiązania techniczne oraz wysoka jakość wykonania. Wszystkie te cechy w połączeniu z dogodnymi warunkami gwarancyjnymi sprawiają, że ciągniki TYM cieszą się coraz większą popularnością na konkurencyjnym polskim rynku.

(pp)

fot. Agrobrand

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz