facebook

Arma Trac - Tureckie ciągniki dla polskiego gospodarza

27/12/2015
0 komentarzy

Podczas tegorocznych targów Agritechnica odwiedziliśmy stoisko tureckiej firmy Erkunt, która jest producentem ciągników Arma Trac.

Ich moc wynosi od 50-110 KM i posiadają możliwośc doboru wyposażenia. Jednostkę napędową ciagnika stanowi oryginalny angielski silnik Perkins spełniający obecne wymagania dotyczące emisji spalin. Skrzynia biegów i tylny most niemieckiej firmy ZF zapewnia 16 prędkości do przodu i do tyłu, realizowane poprzez 4 biegi i jedną zmianę prędkości pod obciążeniem bez sprzęgła oraz reduktor biegów polowo- szosowych. Zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez mechaniczny rewers ze sprzęgłem ceramicznym. Maksymalna prędkość jazdy do 40 km/h. Hamulce tarczowe mokre pośrednio na cztery koła. Podnośnik o dużym udźwigu na zawieszeniu z końcówkami hakowymi, sterowany elektrycznie  systemem Bosch (EHR). Układ hydrauliczny posiada 8 szybkozłączy oraz niezależny zbiornik oleju i pompę hydrauliczną. Przednia oś firmy Carraro sterowana hydrostatycznie zapewnia duży i łatwy skręt. Ciągnik posiada profesjonalny układ pneumatyczny jedno i dwu obwodowy z osuszaczem i grzałką. Dla zapewnienia komfortu kierowcy kabina wyposażona jest w ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania funkcjami ciągnika, automatyczna klimatyzacja i atermiczne szyby. Kabina dodatkowo posiada uchylne szyby boczne i tylną. Załączanie przedniego napędu, blokady mostów oraz WOM (4-prędkości) odbywa się elektro hydraulicznie. Załączenie każdej funkcji ciągnika tj PN, WOM, blokada mostów i każdego elementu oświetlenia sygnalizowane jest odpowiednia kontrolką, ponadto prędkość wałka WOM wyświetlana jest cyfrowo. Standardowo ciągnik wyposażony jest w komplet obciążników przód i tył, komplet zaczepów oraz halogeny robocze z przodu i tyłu.

 

Jest to konkurencja dla tanich ciągników innych firm obecnych również na rynku polskim. Czas pokaże czy jakość będzie wystarczająca aby przekonać do siebie m.in. polskich rolników oraz firmy komunalne - bo głównie do tych dwóch grup kierowana jest oferta.

 

(pl)

fot. agrobrand

 

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz