facebook

Czy ugrupowanie Kukiz'15 ma szanse na stworzenie dobrego projektu ponad podziałami?

15/01/2016
0 komentarzy

Przedstawiciele ruchu Kukiz'15 twierdzą, że nie dadzą się wciągnąć w partyjne rozgrywki i zamiast tego wybierają ciężką pracę.

Do współpracy przy tworzeniu projektu o sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw rolnych, zaprosiliśmy środowiska rolnicze - informują na facebooku - bo najlepsze i najkorzystniejsze dla obywatela prawo należy tworzyć z obywatelami!

Norbert Kaczmarczyk przekonuje, że celem ustawy jest ułatwienie rolnikom bezpośredniego handlu towarami wyprodukowanymi przez nich i ograniczenie roli marketów w handlu produktami rolnymi. Chodzi o to, że  u rolnika zostanie więcej pieniędzy, a konsument mniej zapłaci za towar. Kaczmarczyk twierdzi, że w ten sposób na wsi powstanie więcej miejsc pracy przy produkcji tych produktów. Bardzo ambitnym celem jest również stworzenie w każdej mniejszej miejscowości centrum sprzedaży bezpośredniej. 

Propozycja ma teoretycznie dać rolnikom możliwość zarabiania na sprzedaży bezpośredniej, natomiast konsumentom możliwość dostępu bezpośredniego do tańszej i zdrowej żywności z pewnego żródła.

(pl)

źródło: facebook Kukiz'15

Powiązane artykuły

zgłoś naruszenie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz